WFSU presents Shades of Ireland, March 2015 Tour or Ireland, Learn More
Bandwagon 2012 logo - Local Election Coverage
Bandwagon 2012
Click on the candidate's name to view their speech.

U.S. Representative- District 2 (Democrat)  

Bembry

Leonard Bembry

 Lawson

Al Lawson

Peters

Alvin Peters

Schlakman

Mark Schlakman

Circuit Judge (Circuit 2/Group 2)

Dunn

Kris Dunn

Hobbs

Barbara Hobbs

Tamayo

Josefina M. Tamayo

Leon County Sheriff

Campbell

 Larry Campbell

Mills

Tommy L. Mills

Leon County Clerk of Court (Democrat)

Inzer

Bob Inzer

Turner

Cynthia P. Turner

Leon County Commission- At Large, Group 1

Akinyemi

Akin Akinyemi

Fritz

Emily Fritz

Lindley

Mary Ann Lindley

Varn

Fred Varn 

Tallahassee City Commission- Seat 1

Friall

Eric Friall

 

Fulford

Bob Fulford

 

Hollinger

Delaitre J. Hollinger

 

Maddox

Scott Maddox

 

Parker

Daniel Parker

 

Stewart

Steve Stewart

 

Tallahassee City Commission- Seat 2

Eaton

Jacob Eaton

 

Gillum

Andrew Gillum

 

Halley

Nicholas Halley

 

Riddle

David Riddle

 

State Representative District 7 (Republican)

beshears

Halsey Beshears

curtis

Don Curtis

westbrook

Jamey Westbrook

williams

Mike Williams

State Representative District 7 (Democrat)

dickens

Thomas Dickens

hill

Robert Hill

Unable to Attend

A.J. Smith

Wakulla County School Board- District 2

scott

Michael Scott

 taylor

Melisa Taylor

Wakulla Co. Soil & Water Seat 3

Unable to Attend

Edward E. Brimner

Unable to Attend

Charlie A. Hess

Wakulla Co. Soil and Water Seat 5

 jamison

Calvin H. Jamison

Unable to Attend

Mitchell Kauffman

Gadsden County Judge

allman

Frank Allman

davis

Marva A. Davis

garner

Kathy Garner

Gadsden County Sheriff (Democrat)

Unable to Attend

Donald E. Hamm

Unable to Attend

Donny L. Young

Unable to Attend

Morris A. Young

Gadsden Co. Commission - District 1 (Democrat)

Unable to Attend

Wayne H. Gregory

Unable to Attend

Eric Hinson

Unable to Attend

Berta Kemp

Gadsden Co. Commission - District 3 (Democrat)

Unable to Attend

John Battles

Unable to Attend

Gene Morgan     

Gadsden Co. Commission - District 5 (Democrat)

Unable to Attend

Edward J. Dixon

Unable to Attend

Sherrie Taylor

Gadsden Co. Superintendent of Schools (Democrat)

james

Reginald C. James

key

Elijah Key, Jr.

Gadsden Co. School Board- District 1

Lewis

Audrey Lewis

 

Shaffer

Deborah Shaffer

 

Unable to Attend

Courtney Wester

 

Gadsden County Property Appraiser (Democrat)

Unable to Attend

Reginald C. Cunningham

 

Unable to Attend

Clay Vanlandingham